Tipy na výlety

TIPY NA VÝLETY

Užijte si krásu Orlických hor po celý rok.

CO DĚLAT V ZIMĚ

Ski centrum Říčky

Jedno z nejlepších středisek Orlických hor se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m.n.m. Areál nabízí 4 km sjezdovek, moderní lanovku, tři hlavní sjezdovky, dětskou lyžařskou školičku, restaurace a občerstvení.

Běžkařský ráj

Běžecké tratě okolo délky 42 km upravuje přímo Ski centrum Říčky. Trasy lze naplánovat přes oblíbené Mezivrší, pevnost Hanička, Pěticestí a další skvělá místa. Z Říček se také lze napojit na oblíbenou Orlickohorskou magistrálu.

Anenský vrch pěšky

Anenský vrch (991 m.n.m) je dominantním vrcholem Orlických hor. Z Říček je to cca 5 km dlouhý výšlap. Po cestě na vrchol narazíte na turistické rozcestí, odkud si můžete cestu naplánovat např. na pevnost Hanička, Pěticestí a další.

CO DĚLAT V LÉTĚ

Kunštátská kaple

Z vrcholu pěšky nebo na kole

Od června do konce září se můžete nechat vyvézt na vrchol Zakletý a odtud podnikat pěší nebo cyklistické výlety. Ve dnech provozu jezdí lanovka každých 30 min. Pěšky se vydejte např. ke Kunštátské kapli (2 km), na kole zkuste třeba Deštné v O.H. (17 km) nebo tvrz Hanička (10km).

Bikepark Říčky

Bikepark Říčky

Příznivci adrenalinu jistě ocení bikepark určený jak pro začátečníky tak pokročilé jezdce. Nechte se lanovkou vyvézt až na vrchol Zakletý a užijte si jízdu na jednom z trailů - modročervený (2,1 km) a černý (1,9 km). V půjčovně centra si také můžete půjčit kompletní vybavení včetně kol.

Lanový park Spiders centre Říčky

Lanový park SpideRS centre

V těsné blízkosti Ski cetra Říčky je lanový park nabízející 9 okruhů podle různých obtížností s více než 80 překážkami. Pro ty menší je k dispozici juniorský okruh a vyřádí se zde i děti od 3 let, pro které je připraven minipark. Součástí parku je také posezení a občerstvení pro doplnění energie.

KAM NA JÍDLO

Restaurace a hotel Říčky

Wellness hotel Říčky

Restaurace nabízí denně menu polévek, hotových jídel a dezertů. Restaurace je otevřena každý den od 11:30 - 23:00, vaří do 21:00.

Restaurace Skirest Říčky

Restaurace Skirest

Samoobslužná restaurace s nabídkou hotových jídel přímo u sjezdovky. V době letní i zimní sezony je otevřena denně, mimo sezonu si dobu raději ověřte.

Restaurace Hotel Orličan

Restaurace Hotelu Orličan

Restaurace ležicí v Rokytnici v Orlických horách, vedle Říček, nabízí kromě stálé nabídky také obědovová či snídaňová menu. Otevřeno je denně, vaří se do 20:00.