PROČ KOPITO?

A ještě k tomu s chybou!

PSAL SE ROK 2017

Na podzim roku 2017 jsme objevili inzerát na prodej chátrající chalupy v Říčkách v Orlických horách. Zajeli jsme se na místo podívat. Chalupa na první pohled nevypadala tak špatně, byl u ní krásný velký pozemek, chalupou protékala studánka. Prostě nádhera. Řekli jsme si „střecha bude moci zůstat, okna, stěny taky dobrý, dáme novou fasádu, omítky, doladíme podlahy a budeme bydlet.“

Na pomoc s rozhodováním jsme si zavolali projektanta, který po shlédnutí chalupy koupi nedoporučil. Riziko skrytých problému je dost vysoké a rekonstrukci to prodraží. Nenechali jsme se však odradit a okouzleni horami, romantickou idylkou na zápraží, klidem a zajímavým konceptem chalupy jsme se do toho vrhli po hlavě. Podepsali jsme smlouvu, začali shánět firmy na rekonstrukci a zde vznikl první problém.

pribeh_stavba
pribeh_strecha

ZLOM KVĚTEN 2018

Rok 2017 totiž nebyl moc příznivý na stavebníky. Každý měl práce dost na rok až dva dopředu a firmy, které byly dostupné, jak tušíte nestály za nic. Přímo katastrofa. Co udělali, to jsme museli předělávat. Voda spájená, že by trubkami netekla voda. Podlaha vybetonovaná nejspíš jen pískem, jak se drolila. A takto bychom mohli pokračovat dál. Dokonce v zimě začalo při tání zatékat střechou do chalupy.

Ztratili jsme tedy zbytečně sedm měsíců s jednou slušně řečeno nekvalitní firmou a jedním dělníkem, který více pil a kouřil, než aby snad makal.

V květnu 2018 jsme se tedy rozhodli, že si celou chalupu budeme rekonstruovat sami s pomocí našich blízkých a rodin. Samozřejmě jsme si také na některé důležité části jako nová střešní krytina, omítky, dřevěné obložení a další tesařské práce nechali udělat na doporučení kvalitními firmami z okolí. Jen jsme si chvíli museli počkat.

 

VÍKEND CO VÍKEND

Nastala pro nás doba, kdy jsme každý víkend jezdili na chalupu makat. Naučili jsme se při tom nové práce, nabyli mnoho zkušeností, ale i poučili, protože ne vše se nám povedlo ihned. Ale dbali jsme na kvalitu, a to se nám nakonec věříme vyplatilo. Co myslíte?

Sečteno podtrženo se na chalupě vystřídalo několik „kopit“. Dokonce i před koupí, protože jsme objevili například polystyren jako izolaci na vnitřních stěnách. To nás vedlo k trefnému názvu KOPYTO, doména (internetová adresa) však byla již obsazena, tak jsme to vyšperkovali i chybou v názvu, aby to celé pěkně pasovalo.

Pokud se chystáte také rekonstruovat v blízkosti Orlických hor a nechcete se spálit, rádi Vám doporučíme kvalitní firmy a pracovníky.

pribeh_zima